Unikátny bicykel SHARVAN - jeden pre všetkých!

Adresa

Project M1 s. r. o.
Ľubochnianska 2407/2
080 06 Ľubotice
IČO: 51 411 709

https://sharvan.bike/

Kontaktná osoba

Dušan Manduľák
+421908620506
mandulak@sharvan.bike
Zobraziť profil

Opis riešenia

• Unikátny mestský bicykel SHARVAN, ktorý spája 3 funkcie: rastie, skladá sa, mení farby.

• SHARVAN je univerzálny pre všetkých, bez ohľadu veku, výšky. Na trhu v súčasnosti nie je žiaden takýto typ bicykla, ktorý by spájal všetky tieto 3 funkcie. Inovatívnosť spočíva v samotnej výrobe rastúceho rámu. Rám bicykla je vyrábaný technológiou vstrekovania termoplastu. Výrobný cyklus trvá len 2 minúty, namiesto 1 - 2 dní pri klasickom zváraní profilov z trubiek. Absolútne nový druh rámu bicykla, ktorý umožňuje okamžitú zmenu z detského bicykla na bicykel pre dospelého. SHARVAN bicykel môže využívať celá rodina, ale aj celá firma.

 • Vie sa prispôsobiť deťom a osobám od výšky 125 cm až  200 cm, do 110 kg.

• Má vymeniteľné farebné kryty, môžete si ho personifikovať, prispôsobiť firemnej kultúre, ale aj prezentovať maliarske umenie.

• Dá sa zložiť do veľkosti rozmeru kufra 60 x 66 x 40 cm, uľahčí cestovanie a šetrí priestor. Keďže rám je univerzálny, je možné z neho v budúcnosti urobiť napr. elektro, vodný alebo cargo bicykel.

Ekonomický prínos

SHARVAN bicykel môže využívať celá rodina. Vďaka jedinečnému rozťahovaciemu mechanizmu zabudovanému v ráme je SHARVAN bicykel v priebehu pár sekúnd pripravený pre pohodlnú jazdu osôb vysokých od 125 až do 200 centimetrov. Keďže rám rastie, rodičia nemusia svojím deťom kupovať každé 2 roky nové bicykle, a tým šetriť rodinný rozpočet. Ďalej nemusia riešiť problém s uskladnením alebo predajom starších bicyklov, z ktorých deti vyrástli. Za technologické riešenie rámu bicykla v kategórii technologická inovácia získal SHARVAN ocenenie Inovatívny čin roka 2020, ktorú udelilo Ministerstvo hospodárstva SR. Vymeniteľné farebné kryty rámu bicykla umožňujú dať svojmu SHARVANU každý deň úplne novú podobu. Či už mierite na pracovné stretnutie, rodinný výlet alebo akciu s priateľmi, SHARVAN s vami bude vždy ladiť a vy nebudete musieť míňať financie na ďalšie bicykle.

Environmentálny prínos

Samotné bicyklovanie a bicykle (aj elektrobicykle) sú trendom miest v oblasti zníženia emisií skleníkových plynov (GHG) a zníženia uhlíkovej stopy. Použité materiály komponentov (termoplast a hliník) sú recyklovateľné. Má minimálne nároky na skladovanie a transport – SHARVAN bike sa dá jednoducho za pár sekúnd zložiť do veľkosti rozmeru kufra 60 x 66 x 40 cm. Namiesto klasickej oceľovej reťaze je na pohon zadného kolesa SHARVAN použitý špeciálny hnací remeň. Remeň prenáša energiu na koleso efektívnejšie než reťaz, jeho životnosť je oveľa dlhšia a nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu, ani mazanie.

Príklady uskutočnenej realizácie riešenia v praxi

Prílohy