Novinky

Dekarbonizácia slovenskej ekonomiky
V súvislosti s klimatickou konferenciou COP24, ktorá sa koná v decembri 2018 v Katoviciach, diskutujú európske inštitúcie a členské štáty o nových klimatických …

Prechod na bezemisnú ekonomiku
Európska komisia predstavila stratégiu Čistá planéta pre všetkých pre znižovanie emisií skleníkových plynov do roku 2050. Čo obnáša pre EÚ …

Hodnotenie slovenskej energetiky
Slovensku sa najviac darí vo výrobe nízkouhlíkovej elektriny a vo zvyšovaní energetickej efektívnosti. Vláda by však mohla robiť viac v dekarbonizácii dopravy, …

Odpady a inovácie
Európske predpisy vo všeobecnosti viedli k zvýšeniu miery separovania a recyklácie komunálneho odpadu. Slovensku sa však nedarí zavádzať ekodizajn výrobkov …

Environmentálna stopa
Európska komisia spustila sériu konzultácií týkajúcich sa merania environmentálnej stopy produktov a organizácií zohľadňujúcich životný cyklus. Dotazník je možné vyplniť …

Zákaz niektorých plastových výrobkov
Členské štáty chcú schválili svoju pozíciu k európskej smernici o odpadoch z plastov. Finančné bremeno chcú uvaliť aj na dovozcov. Európska únia sa …

Svetový deň environmentálneho označovania
V takmer 60 krajinách, ktoré majú výrobky a služby s environmentálnym označovaním, sa budú konať aktivity zamerané na propagáciu a …

Circularity check
Sú produkty a služby, ktoré uvádzate na trh, v súlade s princípmi obehového hospodárstva? To zistíte zodpovedaním jednoduchých otázok na …

Triedenie odpadu na Slovensku
Slovensko skládkuje celkovo 66 % komunálneho odpadu a triedi, recykluje a kompostuje len 23 %. Ponitrianske združenie obcí však dosahuje oveľa …

Akčný plán pre biohospodárstvo
Nový európsky akčný plán chce jednej strane prispieť k riešeniu zmeny klímy a demografie. Na druhej strane poukazuje na možné riziká intenzívnej …

Zelený vzdelávací fond
Minister životného prostredia László Sólymos sa dnes v Trsticiach zúčastnil projektu "Dajme škôlke zelenú", ktorý vznikol vďaka financiám zo Zeleného vzdelávacieho fondu. …

Znižovanie emisií z dopravy
Rakúske predsedníctvo sa chystá navrhnúť 35-percentné obmedzenie CO2 z osobných automobilov. Východní členovia Únie žiadajú s ohľadom na kúpyschopnosť obyvateľstva 30 percent.